Poświęciłeś dużo czasu i wydałeś sporo pieniędzy, ale nareszcie znalazłeś i kupiłeś swój wymarzony samochód.

Poświęciłeś dużo czasu i wydałeś sporo pieniędzy, ale nareszcie znalazłeś i kupiłeś swój wymarzony samochód. Teraz czas na spersonalizowanie go i wyposażenie w przydatne akcesoria. Na rynku dostępne są setki gadżetów, tych mniej lub bardziej istotnych dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy – oto kilka dodatków, które z pewnością Ci się przydadzą.

1) Pokrowiec samochodowy

Pokrowiec przyda Ci się szczególnie, jeżeli nie dysponujesz garażem. Chroni samochód przed szkodliwym działaniem słońca, deszczu, kurzu, błota oraz przed uciążliwymi śladami pozostawionymi przez ptaki, utrzymuje lakier w dobrym stanie przez dłuższy czas. Pokrowiec jest relatywnie tani, ale może okazać się bardzo przydatny. Wybierając pokrowiec upewnij się, że jego długość i szerokość pasują do samochodu, wraz z lusterkami i anteną.

2) Auto alarm

Nowy samochód może zwracać uwagę potencjalnych złodziei, dlatego ważne jest, aby zainstalować w nim system alarmowy (jeżeli nie ma go w standardzie). Najlepiej kupić go w autoryzowanym sklepie – np. sklepie Volkswagena (www.vwuzytkowe-sklep.pl) i skorzystać z pomocy eksperta, tak, aby wybrać system kompatybilny ze swoim samochodem.

Warto również zainwestować w urządzenie do lokalizacji pojazdu, które na bieżąco wskazuje położenie samochodu i umożliwia jego unieruchomienie w przypadku kradzieży.

3) Maty podłogowe

Maty podłogowe utrzymują wnętrze samochodu w czystości i absorbują wodę, brud i zanieczyszczenia. Mając mnóstwo opcji do wyboru możesz kupić maty w zależności od potrzeb i budżetu.

4) Uchwyt na telefon

Rozmawianie przez telefon w czasie prowadzenia pojazdu może skończyć się otrzymaniem mandatu i kilku punktów karnych. Kupno uchwytu na telefon umożliwi Ci rozmowę bez konieczności trzymania aparatu i odrywania wzroku od drogi. Przy okazji dużo wygodniej będziesz korzystać z nawigacji w Twoim smartfonie. Większość uchwytów jest regulowana i pasuje do telefonów komórkowych dowolnej wielkości. Najlepiej jednak kupuj oryginalne akcesoria samochodowe w autoryzowanych sklepach – sprawdź najnowsze promocje na www.vwuzytkowe-sklep.pl.

5) Ładowarka samochodowa

Baterie smartfonów, tabletów, laptopów i innych urządzeń, które wozisz ze sobą w samochodzie szybko się wyczerpują. Jeżeli wyjeżdżasz na dłuższe trasy, bądź po prostu nie chcesz być zmuszonym do ładowania urządzeń w domu przed wyjazdem, zaopatrz się w ładowarkę samochodową. Unikaj tanich podróbek, nie będą efektywnie ładowały baterii i szybko się zepsują.

6) Odświeżacz powietrza

Dobry odświeżacz powietrza utrzyma przyjemny zapach w Twoim samochodzie i ożywi Twój nastrój za każdym razem, gdy do niego wsiądziesz. Na rynku są dostępne setki różnych opcji, od najtańszych i najmniej skutecznych kartoników po lepszej jakości oleje i żele.

7) Odkurzacz samochodowy

Kabina kierowcy to miejsce, w którym spędzasz wiele godzin. Dużo przyjemniej jeździ się w czystym samochodzie – dlatego powstał kompaktowy odkurzacz samochodowy, którym dotrzesz do wszystkich zakamarków i który pomoże Ci utrzymać wnętrze samochodu w czystości.

A Tobie które akcesoria samochodowe przydają się najbardziej?

Tagi:

Data publikacji: