Portal Allegro to pionier handlu online. W tym roku mija 20 rocznica istnienia portalu, z czego ostatnie 10, przyniosło wielki krok w przód. Umożliwiając rychły rozwój branży e-commerce, allegro stało się jedną z najczęściej odwiedzanych stron. W perspektywie lat strona była kilka razy udoskonala. Dziś podział na kategorie jest na tyle rozbudowany, iż stanowi wygodne, praktyczne i atrakcyjne narzędzie dla klienta.

Różnorodność produktów oferowanych na portalu przechodzi w ostatnim czasie renesans. Zakładki z artykułami z praktyczną wiedzą, dodatkowe wyszukiwarki czy spersonalizowane oferty to kropla w morzu funkcjonalności. Przyjrzyjmy się zatem, jak wygląda to na przykładzie opon. Czy entuzjaści branży „moto”, również mogą coś ugrać?

 

Dostępność

Na początek należy zaznaczyć, iż bardzo wygodnym rozwiązaniem dla klientów portalu allegro jest pełen dostęp do zakładki, a w tym: oferty (oryginalnych i zamienników opon), słownika pojęć i artykułów bez konieczności logowania się do serwisu.

Podczas korzystania z witryny każdy z nas ma możliwość dokładnego wglądu w poszczególne elementy strony, bez konieczności szukania ukrytych funkcji. Dzięki czemu całość wydaje się bardzo przejrzysta oraz intuicyjna w obsłudze.

Wchodząc pod adres strony https://allegro.pl/opony otrzymujemy:

Na pierwszy rzut oka widzimy reprezentatywną dla tych produktów grafikę, określającą charakter podstrony.  Poniżej umieszczono symbolicznie atrakcyjny podział na kategorie. Ułatwia to nawigację ze względu na małą czcionkę (szczególnie u osób słabo widzących).

Z drugiej strony dla konsumenta jest to praktyczne rozwiązanie, gdyż wystarczy jedno kliknięcie, aby ograniczyć wynik wyszukiwania do opon, aktualnie nam niezbędnych. O ile poszukiwania opon do osobówki to nie problem, to w przypadku maszyn budowlanych model ten sprawdzi się idealnie.

 

Słownik pojęć

Nad grafikami pojazdów widnieje panel z podziałem na poszczególne elementy kół:  opony, felgi, koła, akcesoria czy nawet słownik pojęć ułatwiający nam zrozumienie trudnych terminów.  Korzyścią dla konsumenta jest to, iż nie musi on poświęcać bezcennego czasu na wyszukiwanie specjalistycznej terminologii w Internecie. Wszystko jest w jednym miejscu.

 

Zamienniki opon

Coś, co zainteresuje każdego miłośnika motoryzacji. Skoro szukamy opon i możemy oszczędzać, dlaczego tego nie zrobić? Portal połączył banalnie prosty, a zarazem genialny schemat elastycznej wyszukiwarki. Wystarczy kilka kliknięć i jesteśmy w stanie dopasować parametry takie jak:

  • sezonowość;
  • szerokość opony;
  • profil;
  • średnice;
  • szczegóły oferty.

Szukając zamienników opon, niekiedy musimy odwiedzać bardzo odległe podstrony wyszukiwarki Google. Dziś problem ten rozwiązują narzędzia allegro. Pod powyżej widniejącym pomarańczowym przyciskiem, otrzymujemy możliwość, dopasowania parametrów wyrobu do najatrakcyjniejszej oferty cenowej.

 

Wystarczy kilka kliknięć

Na wyżej załączonym obrazku widzimy, jak portal allegro dba o praktyczny wydźwięk witryny. Chodzi o te kilka przycisków umożliwiających zawężenie wyników wyszukiwania, a tym samym skrócenie czasu naszego obcowania z komputerem.

Na dole witryny znajdziemy przydatny kanał informacyjny z artykułami z zakresu motoryzacji. Poza możliwością szybkiego wyszukania interesujących nas przedmiotów, zakupu ich w promocyjnych cenach, otrzymujemy również darmowe porady eksperta. Co powinno być szczególnie przydatne dla początkujących entuzjastów motoryzacji.

 

Plusy witryny

+     Nowoczesny design;

+     Darmowa baza wiedzy;

+     Innowacyjne wyszukiwarki;

+     Intuicyjny wydźwięk strony;

+     Funkcjonalność;

+     Wybór spośród najszerszej oferty zamienników opon.

 

Minusy strony

Ciężko nie zgodzić się z faktem, że zakupy można przeprowadzić w dosłownie kilka minut. Jednak znaleźć można również kilka niedociągnięć. Dla mnie, jako konsumenta bardzo ważnym elementem jest możliwość porównania różnych produktów ze sobą. Wyszukiwarka nie oferuje porównywarki 2 wyrobów na 1 karcie. Przez co musimy robić to na piechotę. Starta czasu, ponieważ nie jesteśmy w stanie szybko ocenić czy zakup akurat tego wyrobu, będzie bardziej opłacalny.

 

Witryna przyjęła dziś postać bardzo rozbudowanej bazy wiedzy. Szeroka paleta artykułów wręcz zachęca do lektury. Jednak korzystając z palety artykułów, napotkałem problem uniemożliwiający mi dostęp do treści. O ile może to być krótkotrwały defekt, to na ten moment jest to dla mnie minus.

Data publikacji: