Najczęściej salony dealerskie kojarzymy z nowymi samochodami, które niedawno opuściły fabrykę. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że u dealera będziemy mogli zakupić również pojazdy z drugiej ręki – znacznie bezpieczniej niż przez ogłoszenia czy w komisie samochodowym.

Autoryzowane salony dealerskie możemy znaleźć na terenie całej Polski. Gdy chcemy zakupić nowe auto, w takim przypadku kierujemy się właśnie do takiego salonu konkretnej marki. Jednak również w sytuacji, gdy chcemy kupić pojazd używany, warto odwiedzić dealera.

Bezpieczny zakup używanego samochodu

Większość poszukiwaczy używanych aut rozpoczyna od przeglądania ogłoszeń w internecie. Znajdziemy tam mnóstwo ofert – od osób prywatnych, komisów, handlarzy, również od dealerów samochodowych. Możemy też szukać ciekawych propozycji bezpośrednio w autokomisach lub na giełdach samochodowych.

Jednak chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że znalezienie pojazdu, którego rzeczywisty stan pokrywa się z opisem, jest sporym problemem. Przekręcenie licznika to tylko szczyt góry lodowej. Gdy nie mamy doświadczenia w kontroli pojazdów, wtedy pojawia się problem – jak znaleźć takie auto, które spełni nasze oczekiwania?

Tutaj z pomocą przychodzą autoryzowani dealerzy, którzy prowadzą nie tylko sprzedaż pojazdów nowych, ale też tych używanych.

Jakie auta używane zakupimy u dealera?

Gdy chcesz kupić bezpiecznie używany pojazd, warto więc zajrzeć do salonów dealerskich. Na przykład autoryzowany dealer Ford będzie mógł zaproponować nam pojazdy tej właśnie marki. Są to głównie auta poleasingowe oraz przekazywane do salonu w rozliczeniu. Auta są sprawdzane przed wystawieniem na sprzedaż, a wyniki są do wglądu zainteresowanych klientów. Dzięki temu możemy mieć pewność, że kupujemy bezpiecznie.

Zakupienie samochodu używanego od dealera to dobry wybór wtedy, gdy chcemy mieć pewność, że nasza transakcja będzie udana. Co więcej, możemy uzyskać gwarancję na nasz pojazd – jeśli z naszym autem coś się wydarzy, będziemy mogli uzyskać pomoc w autoryzowanym serwisie dealera.

Tagi:

Data publikacji: