Współdzielenie pojazdów to alternatywa, zarówno dla wypożyczalni samochodów, jak i posiadania auta przez osoby, które potrzebują dostępu do niego tylko sporadycznie. Czy wiesz, że carsharing w Poznaniu to ponad 150 nowoczesnych pojazdów hybrydowych, z których możesz skorzystać w dowolnej chwili?

Carsharing – usługa, do której przekonują się Polacy

W Polsce carsharing jest aktualnie obecny w kilku największych miastach. W najbliższych latach sytuacja może się zmienić, a samochody operatorów flot mogą się pojawić także w mniejszych miejscowościach. Wszystko dlatego, że usługa carsharingu jest coraz popularniejsza. Polacy, którzy mają prawo jazdy, przekonują się do współdzielenia pojazdów, ponieważ jest ono wygodne, ekologiczne i przede wszystkim tanie.

Powyższe zalety carsharingu to nie wszystkie, o jakich trzeba pamiętać. Wypożyczenie pojazdu nie jest procedurą skomplikowaną. Zamiast umów i wizyt w siedzibie operatora floty, jest jedna aplikacja mobilna, za pośrednictwem której dokonuje się rezerwacji samochodu. Zautomatyzowanie całego procesu przekłada się na oszczędność czasu.

Aby zarezerwować jeden z 150 pojazdów hybrydowych Toyota Yaris w Poznaniu, wystarczy pobrać aplikację ze strony easyshare.pl, a następnie się zarejestrować. Niezbędne będzie też potwierdzenie swoich uprawnień do prowadzenia auta. Na tym jednak formalności się kończą.

Carsharing – poznaj korzyści

To nie przypadek, że carsharing cieszy się coraz większą popularnością wśród kierowców. Szczególnie sporo mogą zyskać osoby, które dotychczas korzystały z wypożyczalni pojazdów. Te wymagają uiszczenia opłaty za każdy dzień, niezależnie od tego, czy klient faktycznie z pojazdu korzystał. W przypadku carsharingu jest inaczej – płaci się za każdą minutę jazdy. W efekcie rachunek jest niższy, jeżeli pojazd jest potrzebny tylko po to, aby podjechać do urzędu czy do sklepu na większe zakupy.

Ile kosztuje carsharing? Kierowcy, którzy zarezerwują jeden z pojazdów hybrydowych znajdujących się w ofercie firmy Easyshare, zapłacą 50 gr za każdą rozpoczętą minutę jazdy, 80 gr za każdy rozpoczęty kilometr i 10 gr za każdą rozpoczętą minutę postoju.

Kwestia kosztów jest ważna, ale to nie jedyny powód, dla którego warto przekonać się do carsharingu. Powietrze w Polsce jest coraz bardziej zanieczyszczone. Poruszanie się po mieście samochodem w godzinach szczytu jest uciążliwe, a znalezienie wolnego miejsca parkingowego w centrum miasta graniczy z cudem. Carsharing to ekologiczne pojazdy, które są dobrym rozwiązaniem na zakorkowane ulice miast. Kierowcy z Poznania, którzy zdecydują się na carsharing, mogą dodatkowo bezpłatnie korzystać z Miejskiej Strefy Płatnego Parkowania.

Tagi:

Data publikacji: