Jeśli marzysz o nowym samochodzie, z pewnością staniesz przed dylematem, dotyczącym sposobu jego finansowania. Jeśli Twój budżet jest ograniczony i nie jesteś w stanie zapłacić za auto gotówką, wartym rozważenia rozwiązaniem może okazać się podpisanie umowy leasingowej. Taki sposób finansowania dóbr docenią zwłaszcza przedsiębiorcy, którym leasing przyniesie odczuwalne dla portfela korzyści. Sprawdźmy, czy dzięki podpisaniu umowy leasingowej rzeczywiście uda się uniknąć dużych wydatków.

Leasing staje się obecnie coraz popularniejszym sposobem finansowania dóbr. Przedmiotem umowy leasingowej może być sprzęt IT, wyposażenie gabinetów lekarskich czy kosmetycznych, nieruchomości oraz oczywiście pojazdy.

Jak wynika z danych, udostępnionych przez Związek Polskiego Leasingu, w I kwartale 2017 roku wartość finansowania samochodów osobowych wyniosła ponad 3 323 mln zł, co stanowi kwotę o 22,4 proc. wyższą niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Leasing samochodu – dlaczego warto?

Jednym z kluczowych walorów leasingu jest możliwość optymalizacji podatkowej. Przedsiębiorcy, którzy podpiszą umowę na leasing operacyjny będą mogli odliczyć od dochodu całą kwotę raty leasingowej oraz opłaty, wynikające z użytkowania przedmiotu pojazdu. Dzięki temu skutecznie zmniejszą podstawę opodatkowania.

Płatnicy VAT-u odliczą od miesięcznych rat podatek VAT, co przełoży się na dodatkowe oszczędności.

Podpisując umowę leasingową nie będziesz musiał martwić się o przeglądy, naprawy, rejestrację pojazdu czy jego ubezpieczenie. W większości przypadków żmudne formalności bierze na siebie leasingodawca.

Korzyścią, wynikającą z leasingu samochodowego są także niskie i przewidywalne koszty użytkowania, dedykowane rabaty oraz możliwość elastycznego dopasowania oferty do potrzeb i możliwości konkretnych klientów.

Dla wielu przedsiębiorców, planujących wzięcie samochodu w leasing, ogromną wartością będzie

możliwość użytkowania pojazdu bez konieczności inwestowania wysokich środków finansowych.

Przyjrzymy się tej kwestii bardziej szczegółowo.

Koszty leasingu w praktyce

Podpisując umowę leasingową możesz elastycznie dostosować jej warunki do swoich możliwości finansowych. Mowa tu nie tylko o wysokości miesięcznej raty, ale również o kwocie wpłaty własnej. Istnieją firmy, które umożliwiają użytkowanie samochodu bez konieczności jej uiszczenia. Jedną z nich jest Toyota Leasing, oferujący Leasing SMARTPLAN – atrakcyjny i nowoczesny sposób finansowania pojazdów.

Wysokość rat Leasingu SMARTPLAN może obliczyć samodzielnie, przy użyciu kalkulatora leasingowego, udostępnionego na stronie internetowej leasingodawcy.

Tagi:

Data publikacji: