Obecnie każdy szanujący się auto komis ma w swojej ofercie także samochody poleasingowe, czyli paroletnie auta w bardzo atrakcyjnej cenie. Jako, że na zakup pojazdu ze salonu nie każdy z nas może sobie pozwolić, warto rozejrzeć się za alternatywnymi rozwiązaniami.

Coraz więcej osób decyduje się na leasing samochodowy, ale rzadko kiedy wykupują pojazd. Wówczas takie auto jest odsprzedawane i to w bardzo korzystnej cenie. Czego możemy się spodziewać po aucie poleasingowym i czy warto zdecydować się na jego zakup?

Czy auta poleasingowe są warte uwagi?

Samochody poleasingowe to nic innego jak auta, które zostały zwindykowane i odebranie leasingobiorcy czy kredytobiorcy. Aby firma leasingowa czy bank nie byli stratni, samochód jest wyceniany przez rzeczoznawcę i wystawiany na sprzedaż. Mogą one trafić na rynek także na skutek spłacenia samochodu przez leasingobiorcę i sprzedania zaraz po jego wykupieniu z firmy leasingowej. Inną opcją jest zwrócenie pojazdu do leasingodawcy bez wykupienia. Co ciekawe, dealerzy marek również posiadają w ofercie samochody poleasingowe. Ich wiek sięga zwykle od trzech do pięciu lat. Są one dobrze opisane, a więc potencjalny nabywca wie, co kupuje. Ich wadą jest stosunkowo wysoki przebieg, a ponadto mogą posiadać jakieś usterki. Jako, że dealerzy przeprowadzają kompleksowe badania diagnostyczne, to znamy aktualny stan techniczny oferowanego auta. Ponadto często objęte są gwarancją, dzięki czemu w razie jakichkolwiek problemów możliwe jest zwrócenie takiego pojazdu do serwisu i do bez dodatkowych kosztów. Na samochody po leasingu decydują się głównie firmy i stanowią one około 70% nabywców. Większość z nich to firmy jednoosobowe, a reszta to klienci indywidualni.

Podsumowanie
Podsumowując – z całą pewnością auta poleasingowe są warte uwagi. Przyciąga atrakcyjna cena, pewność co do ich stanu prawnego i technicznego oraz szeroki wachlarz wyboru marek i modeli. Taki samochód można obejrzeć osobiście i dokładnie sprawdzić, co w trawie piszczy. Po zakupie otrzymujemy fakturę na pełną kwotę, a poza tym mamy pewność, że kupiliśmy samochód ze sprawdzonego źródła, czyli legalnie.

Źródło: noweuzywane.eu

Tagi:

Data publikacji: