Nowoczesne i funkcjonalne salony fryzjerskie wyposażone są w różnorodne meble i sprzęty związane z usługami, które są tam świadczone. Jednym z nich jest, choćby myjka, bez której już pomału nikt nie wyobraża sobie salonu fryzjerskiego. Zatem, jakimi cechami powinna charakteryzować się idealna myjka fryzjerska?

Rodzaj myjki a wielkość salonu fryzjerskiego

Wbrew pozorom typ myjki powinien być ściśle związany z tym, ile klientów dziennie obsługujemy, ile mamy stanowisk i przy okazji, jak dużym metrażem dysponujemy. Dlatego też przyjęło się, że właściciele małych salonów fryzjerskich częściej wolą stawiać na wolnostojące modele, a właściciele dużych salonów decydują się raczej na zintegrowane myjnie. Nie jest to żelazna zasada, jednak trzeba przyznać, że w praktyce dość często stosowana.

Rodzaje myjni fryzjerskich

  • Myjnie wolnostojące — dużym atutem tego modelu jest przede wszystkim możliwość zaoszczędzenia sporej ilości miejsca w salonie. W końcu wystarczy, że przysuniesz do niej fotel fryzjerski i sprawnie wykonasz proces, choćby mycia włosów. Przy okazji warto zaznaczyć, że może to być także sposób na pewną oszczędność, gdyż dokupienie wolnostojącej myjki będzie na pewno tańsze, niż całego zintegrowanego zestawu. Przy zakupie warto zwrócić uwagę także na to, czy misa myjki jest ruchoma, aby można było bardziej dostosować ją do potrzeb fryzjera.
  • Myjnie zintegrowane — jeśli posiadasz salon o większej powierzchni, a przy okazji dysponujesz pokaźniejszym budżetem, możesz pomyśleć o zakupie myjek z prawdziwego zdarzenia, czyli tzw. modeli zintegrowanych razem z fotelem. Ich zaletą jest głównie to, że podnoszą one wygodę klienta. Wynika to przede wszystkim z faktu, że możliwe jest siedzenie na nich pod takim kątem, że mycie włosów lub ich spłukiwanie jest możliwe w sposób bardzo naturalny. Względy estetyczne również mogą przemawiać za myjkami zintegrowanymi.

Czym powinna charakteryzować się idealna myjnia fryzjerska?

Istnieje kilka cech, na które powinieneś zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupy myjki fryzjerskiej. Szczególnie zwróć uwagę na kwestie praktyczne, które usprawnią pracę fryzjerom. Należą do nich przede wszystkim:

  • kształt i wielkość misy — na rynku dostępne są modele, które można właściwie podzielić na dwa rodzaje, chodzi tutaj o myjnie wyposażone w modele z misą płytką oraz głęboką. Wybór konkretnego typu powinien być zależny od preferencji fryzjera. W końcu misy płytkie pozwalają w sposób bardziej komfortowy dosięgnąć do wszystkich włosów klienta. Jednak atutem mis głębokich jest na pewno mniejsza możliwość ochlapania podłogi i siebie samego. Przy wyborze misy możesz zwrócić uwagę też na to, czy posiada ona wbudowaną półkę, która może okazać się bardzo przydatna.
  • Obudowa — jest ona ściśle związana ze strefą ekonomiczną, jeśli nie chcesz wydać zbyt wiele i dopiero otwierasz swój salon, postaw na obudowę z plastiku. Musisz jednak pamiętać, że znacznie trwalszym i estetyczniejszym tworzywem będzie stal nierdzewna.

Data publikacji: