Na pożegnanie z legendarną linią 6-litrowych silników V12 Biturbo w limuzynach klasy S Mercedes przygotował spektakularną, limitowaną edycję modelu S 65 AMG. Auto wykonane zostanie w kolekcjonerskiej liczbie 130 egzemplarzy i będzie posiadało pełne fabryczne wyposażenie w standardowej opcji. Stylowy wygląd oraz wszechobecny luksus sprawiają, że zaprezentowany na targach w Genewie samochód stał się jednym z najgorętszych modeli luksusowych limuzyn na świecie.

130 egzemplarzy dla miłośników luksusowych limuzyn

W nowym S 65 AMG dosłownie wszystko jest limitowane. Samochód dostępny jest tylko w jednej wersji kolorystycznej – czarnego obsydianu wykończonego na wysoki połysk. Emblematy AMG znajdujące się na tylnych słupkach oraz nowe, 20-calowe obręcze natychmiast zdradzają, że mamy do czynienia z samochodem ze wszech miar spektakularnym, który z pewnością stanie się perłą w kolekcji luksusowych limuzyn. Wnętrze również na każdym kroku uzmysławia unikatowy charakter maszyny. Zastosowana do obicia foteli skóra Nappa Exclusive zyskała kontrastowe, miedziane przeszycia, podobnie jak panele na desce rozdzielczej. Wykończenie samochodu wykonane zostało z wysokogatunkowego włókna węglowego, które zapewni trwałość i doskonale komponuje się z pozostałymi materiałami. Na konsoli środkowej pojazdu znajdziemy nie lada niespodziankę: emblemat z numerem seryjnym samochodu, a w komorze silnikowej podpisze się specjalista, odpowiedzialny za montaż jednostki napędowej, w myśl zasady „Jeden silnik – jeden człowiek”.

Spektakularne pożegnanie z V12 w klasie S

Silnik V12 Biturbo oferuje moc na poziomie 630 KM oraz moment obrotowy 1000 Nm. Jak zwykle w silnikach z tej serii, napęd pracuje płynnie i niezwykle gładko. Można jedynie żałować, że to ostatni model klasy S, w którym zastosowana została ta niezawodna, kultowa już jednostka napędowa, która pozwala S 65 AMG rozpędzić się do 100 km/h w czasie 4,3 sekundy, wykręcając prędkość maksymalną 300 km/h.

Kompleksowe wyposażenie w standardzie

Nowa, kolekcjonerska klasa S posiada pełen pakiet fabrycznego wyposażenia w standardzie. Właściciele znajdą tu potężny panoramiczny dach Magic Sky Control, komfortowe ogrzewanie, przedłużoną biznesową konsolę czy indywidualne tylne fotele z możliwością dostosowywania ich do swoich potrzeb za pomocą aż 12 napędów elektrycznych. Przedni fotel po stronie pasażera posiada dodatkową podpórkę na nogi, umożliwiającą osiągnięcie idealnej pozycji relaksacyjnej. Nie zabraknie również rozwiązań ze znanych z poprzednich modeli luksusowych limuzyn Mercedes AMG. Doskonały system multimedialny, nastrojowe oświetlenie wnętrza czy bogata gama rozwiązań ułatwiających prowadzenie pojazdu dostępne są w standardzie tego kolekcjonerskiego wozu.

Do kompletu wyposażenia właściciel limitowanego egzemplarza Mercedesa S 65 AMG otrzymuje również dedykowany, szyty na miarę pokrowiec, chroniący auto przed kurzem. Z całą pewnością nie każdy posiadacz zdecyduje się na regularne użytkowanie samochodu – można się domyślać, że w większości przypadków auto będzie stanowiło ukoronowanie luksusowej, domowej kolekcji, dlatego warto zadbać, by prezentowało się tak, jak na to zasługuje.

Luksusowa eska o potężnej mocy

Spektakularne połączenie osiągów oraz luksusowego wyposażenia czyni nową klasę S 65 AMG autem wyjątkowym, a fakt, że na całym świecie wyprodukowanych zostanie wyłącznie 130 egzemplarzy tego fantastycznego wozu, dodatkowo potęguje i tak już ogromny prestiż, związany z posiadaniem tej perły w swojej domowej kolekcji. Z całą pewnością, chętnych na kolekcjonerski, ostatni model „eski” z silnikiem V12 Biturbo nie zabrakłoby nawet wówczas, gdyby Mercedes zdecydował się na wyprodukowanie dziesięciokrotnie większej liczby tych samochodów. Jednak inżynierowie niemieckiego koncernu doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że to właśnie dzięki ograniczeniu egzemplarzy, nowy S 65 AMG jest tak wyjątkowy.

Data publikacji: