Strój motocyklisty jest niemal tak ważny, jak sam jednoślad. Odpowiedni dobór ubrań motocyklowych niekiedy może przysporzyć też nie lada problemów. Ze względu na to, że odzież motocyklowa musi przede wszystkim być funkcjonalna i idealnie dopasowana, jej wybór determinowany jest wieloma czynnikami. Dowiedz się, jak kupować spodnie motocyklowe.

Dlaczego spodnie motocyklowe są tak ważne?

Dlaczego w zasadzie motocykliście potrzebne są specjalne spodnie? Wielu amatorów dwóch kółek bagatelizuje tę kwestię i wsiada na motocykl w zwykłych dżinsach, zwłaszcza w ciepłe dni. Spodnie motocyklowe gwarantują jednak nie tylko ochronę w przypadku ewentualnego bolesnego spotkania z nawierzchnią, ale też długofalowo pomagają zadbać o zdrowe stawów. Ponadto tylko specjalne spodnie motocyklowe są w stanie zapewnić odpowiedni komfort i swobodę ruchów wymaganą podczas jazdy na dwóch kółkach. Ogrom dostępnych na rynku modeli sprawia, że każdy bez trudu znajdzie model, który spełni jego oczekiwania.

Tekstylne czy skórzane? Jakie spodnie motocyklowe są lepsze?

Motocykl nieodłącznie kojarzy się ze skórą. Dlatego tradycyjnie zarówno kurtka, jak i spodnie motocyklowe są skórzane. Współczesne technologie pozwalają jednak na tworzenie nowoczesnych tekstyliów, które oferują parametry użytkowe i trwałość porównywalną z naturalną skórą, a niekiedy nawet ją przewyższające. Na jakie spodnie warto więc postawić?

Skóra naturalna jest trwała i wytrzymała. Ta wykorzystywana do szycia spodni motocyklowych jest odpowiednio obrabiana i wzmacniana, aby posiadać możliwie najlepsze właściwości użytkowe. Oferuje ona doskonałe zabezpieczenie, a jednocześnie komfort termiczny podczas szybkie jazdy. Niestety podczas przemieszczania się w korku w słoneczny dzień lub jazdy „spacerowym” tempem mogą dać się we znaki wady spodni skórzanych – nie oferują one wentylacji oraz szybko nagrzewają się w słońcu. Odpowiedzią mogą być spodnie z perforowanej skóry, która ma lepsze właściwości, jeśli chodzi o „oddychanie” materiału. Do zalet spodni skórzanych z pewnością należy jednak wytrzymałość, komfort i oryginalny wygląd.

Spodnie motocyklowe z Moto-Tour są obecnie zwykle tym, na co decydują się wymagający motocykliści. Nowoczesne materiały, jak np. Kevlar, gwarantują doskonałą ochronę w razie wypadku, a jednocześnie tekstylna odzież motocyklowa jest bardziej przewiewna. Ogromny wybór krojów i barw wpływa na jeszcze większą atrakcyjność opcji tekstylnej. Wśród propozycji producentów nie brakuje też spodni, które z powodzeniem udają „zwykłą” odzież, można je więc nosić przez cały dzień. Jest to detal, który docenia bardzo wielu użytkowników. Spodnie tekstylne można uzupełniać również o podpinki o różnych właściwościach.

Specjalne jeansy motocyklowe łączą w sobie komfort i atrakcyjny wygląd codziennych spodni z solidnymi wzmocnieniami, funkcjonalnym krojem i innymi praktycznymi rozwiązaniami. Jest to rodzaj spodni chętnie wybieranych do jazdy miejskiej, które doskonale sprawdzają się także w lecie. Gruby jeans uzupełniony jest o wzmocnienia i protektory, przede wszystkim na kolanach i biodrach, dzięki czemu spodnie zapewniają bezpieczeństwo. Można je nosić przez cały dzień, są wygodne, przewiewne i elastyczne.

Na co zwracać uwagę przy wyborze spodni motocyklowych?

Wybór spodni motocyklowych w dużej mierze sprowadza się do preferencji użytkownika. Ważny jest też styl jazdy – w mieście świetnie sprawdzą się swobodne jeansy, na szosie wytrzymała, tradycyjna skóra. Duży wybór fasonów i rodzajów sprawia, że każdy motocyklista znajdzie odpowiednie spodnie dla siebie. Najważniejsze przy wyborze spodni jest dopasowanie ich do własnych preferencji oraz zwrócenie uwagi na obecne w nich zabezpieczenia i jakość wykonania.

Tagi:

Data publikacji: