Rozwijająca się technologia w dziedzinie sprzętu audio do auta umożliwia użytkownikom dopasowanie urządzeń w pełni do swoich potrzeb i oczekiwań. Klasyczne radia samochodowe, czy nawet te w stylu retro, zapewniające doskonałą jakość dźwięku oraz prostą obsługę to dziś żaden problem. Zaawansowane stacje multimedialne, odtwarzacze wyposażone w ekrany LCD oraz nowoczesne systemy operacyjne – to również jest już na wyciągnięcie ręki dla każdego. Obecnie dostępne samochodowe systemy audio odtwarzają niemal wszystkie nośniki, jak np. CD, CD-R, CD-RW, MP3, WMA; dodatkowy dostęp przez port USB, czytniki kard SD czy bezprzewodowo przez bluetooth. Wyposażone w equalizery, dodatkowe funkcje brzmieniowe zapewniają najwyższą jakość dźwięku użytkownikom. Wystarczy tylko określić swoje potrzeby i przeliczyć budżet, by cieszyć się nowoczesnym i najwyższej jakości sprzętem grającym w swoim samochodzie.

Odtwarzacze multimedialne

Bardzo popularne wśród sprzętów do auta są odtwarzacze multimedialne. Największą zaletą tego typu urządzeń jest ich wielofunkcyjność. Odtwarzacze multimedialne do samochodów wyposażone są w ekran o bardzo szerokich możliwościach wykorzystania. Ekran ten to nie tylko szczegółowe informacje na temat odtwarzanej muzyki, czy stacji radiowej. Dzięki niemu użytkownik posiada dostęp do bardzo szczegółowych i aktualnych map oraz nawigacji GPS. Mapy oraz nawigacja to bardzo duże udogodnienie w podróży. Odtwarzacze, które z wykorzystaniem bluetooth łączą się z telefonami komórkowymi i smartfonami, zapewniają bezpieczeństwo z korzystania z urządzeń mobilnych podczas jazdy. Dodatkowo ekran ten może być podglądem kamery cofania zintegrowanej z systemem. To jednak nie wszystko. Ekran w odtwarzaczu multimedialnym sprawia, że urządzenie to staje się bardzo atrakcyjnym centrum rozrywki pozwalającym na obsługę radia, muzyki, a nawet oglądanie filmów czy telewizji! Wybrane modele mogą odtwarzać płyty DVD lub dowolne pliki dostarczane do sprzętu poprzez złącze USB. Nowoczesne odtwarzacze multimedialne do samochodów to systemy, które są ciągle rozwijane i doposażane, a wszystko po to, by zapewniać wygodę, komfort, bezpieczeństwo oraz rozrywkę swoim użytkownikom. Na rynku istnieje wiele modeli odtwarzaczy multimedialnych, które zadowolą oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Jak działa ekran LCD?

Odtwarzacze multimedialne nie posiadałyby tylu możliwości bez ekranu LCD. Ekrany LCD (Liquid Crystal Display) bazują na wykorzystaniu zmiany polaryzacji światła, do którego wykorzystuje się zmiany orientacji ciekłego kryształu, które dzieją się pod wpływem pola elektrycznego. Ekrany LCD swoje działanie opierają przede wszystkim na źródle światła. Kluczowe działanie w całym procesie należy również do polaryzatorów, analizatorów oraz elektrod wraz z komórkami, w których zatopione zostały ciekłe kryształy. W ekranach LCD światło powstaje poza zasadniczym podświetleniem i przechodzi poprzez dwa polaryzatory oraz warstwę ciekłych kryształów. Światło może być blokowane lub zmieniana być może jego polaryzacja, a wymagany kolor powstaje w momencie, kiedy światło pada na filtry barwne. Technologia ta pozwala na wyświetlanie obrazów w wysokiej jakości. Jest ona także wytrzymała, dlatego też idealnie nadaje się do odtwarzaczy samochodowych.

Odtwarzacze z systemem android – 2 DIN

Bardzo wydajne, nowoczesne i niezwykle popularne są odtwarzacze samochodowe z systemem android. Odtwarzacze 2 DIN to opcja dostępna do niemal każdego modelu auta. Standardowe radio może by bez problemu wymienione na profesjonalny system rozrywki i nawigacji. Tego typu odtwarzacze posiadają wszystkie funkcje systemu multimedialnego, takie jak: obsługa map, nawigacja GPS, system informacji o stacjach radiowych, odtwarzanych utworach, integracja przez bluetooth z urządzeniami mobilnymi użytkowników czy możliwość oglądania plików video. Odtwarzacze 2 DIN obsługiwane przez system android to dodatkowa wygoda oraz dostęp do atrakcyjnych aplikacji znacznie poszerzających możliwości urządzenia.

Radio odtwarzacze z wysuwanym ekranem cyfrowym

Użytkownicy, którzy w swoim aucie nie mają możliwości zamontowania odtwarzacza 2 DIN, mogą skorzystać z bardzo ciekawej opcji, jaką jest radio z wysuwanym ekranem cyfrowym. Tego typu urządzenie umożliwia korzystanie z wszystkich udogodnień i opcji, jakie oferują panele multimedialne. Wygodne wysuwane oraz najwyższej jakości ekrany cyfrowe zapewniają wszystko to, czego oczekuje się od odtwarzaczy multimedialnych. Na rynku dostępne są różne modele urządzeń, które swobodnie mogą być dopasowane do potrzeb i wymagań klienta.

Radia samochodowe JVC

Radio samochodowe (foto. car-tronic.pl)

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się „klasyczne” radia samochodowe JVC. Dobrze wszystkim znany panel czy intuicyjna obsługa, to niesłabnące zalety tego typu urządzeń. Jednakże obecne radia JVC posiadają wiele nowoczesnych udogodnień. Za pomocą złącza USB użytkownik może podłączyć swoje urządzenia mobilne (tablet, smartfon, pendrive) do systemu samochodowego. W wybranych modelach, z wykorzystaniem technologii bluetooth, możliwa jest bezprzewodowa integracja radia ze smartfonem. Radia JVC dostępne obecnie na rynku posiadają wydajne equalizery umożliwiające dostosowania odpowiedniego brzmienia do słuchanej muzyki. Wygodne wyświetlacze, podświetlenia oraz inne udogodnienia, pozwalają na bezproblemowe korzystanie z urządzenia. Warto wspomnieć również o nowoczesnym stylu projektowania odtwarzaczy samochodowych JVC, dzięki czemu urządzenia te cieszą nie tylko ucho, ale także i oko.

Odtwarzacze samochodowe w stylu retro

Miłośnicy tradycji, mają również obecnie dostęp do urządzeń, które nie tylko zagwarantują najwyższą jakość odtwarzanego dźwięku, ale także, dzięki swojemu klasycznemu designowi, zaspokoją tęsknotę za przeszłością. Radio odtwarzacze samochodowe w stylu retro to bardzo atrakcyjne urządzenia, które wyglądem nawiązują do tradycji gatunku. Jednakże wygląd retro nie ma nic wspólnego z jakością dźwięku, którą gwarantują. Doskonałe brzmienie wykorzystujące zdobycze techniki, w połączeniu z klasycznym designem to prawdziwe cacko. Radia w stylu retro, w zależności od modelu, odtwarzają nośniki takie jak CD, CD-R, CD-RW, MP3, WMA. Posiadają także złącze USB, a nawet czytniki kart pamięci SD. Nie poskąpiono im doskonałej mocy oraz wydajnego equalizera, czy dodatkowych funkcji brzmieniowych. Wystarczy wybrać tylko odpowiedni model i cieszyć się doskonałym dźwiękiem i tradycyjnym wyglądem.

Radia samochodowe w sklepie car-tronic.pl, bogaty wybór i atrakcyjne ceny: https://www.car-tronic.pl/radia-samochodowemultimedia-c44 Sprawdź!

Tagi:

Data publikacji: