Auta sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych cieszą się w naszym kraju coraz większym zainteresowaniem, dlatego też warto dowiedzieć się jak wygląda rejestracja samochodu z USA. Amerykański rynek motoryzacyjny oferuje prawdziwe perełki, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców.

Rejestracja auta z USA od a do z

Rejestracja pojazdu sprowadzanego z USA niczym nie różni się od auta kupowanego na krajowym rynku lub sprowadzonego z terenu Unii Europejskiej. 

O czym należy pamiętać na starcie?

W pierwszej kolejności pamiętać należy o uiszczeniu odpowiednich opłat. Mowa tutaj nie tylko o akcyzie i opłaceniu cła, ale również o podatku VAT. W przypadku importu na osobę prywatną cło i vat opłacane są zaraz po dotarciu pojazdu na teren EU – najczęściej w którymś z portów czy to w Polsce czy w Niemczech. O dziwo bardziej opłaca to się zrobić w Niemczech niż w Polsce.

Kompletna i czytelna dokumentacja

Bardzo ważne jest również to, aby przy rejestracji samochodu posiadać kompletną i czytelną dokumentację. W tym celu dokonać należy oczywiście przetłumaczenia wszelkich niezbędnych dokumentów. Przy tłumaczeniu pomóc może oczywiście doświadczony tłumacz przysięgły.

Dokumenty będą wiarygodne i ważne tylko wtedy, gdy tłumaczenie wykonane zostanie przez organ posiadający stosowną licencję. Warto o tym pamiętać.

Dostosowanie auta do przepisów drogowych

Przed wizytą w urzędzie komunikacyjnych, należy także dostosować auto do aktualnych warunków i wymogów prawa drogowego w Polsce. Nowoczesne pojazdy są wymagają tylko drobnych adaptacji, np modyfikacje związane ze światłami.

Wizyta w urzędzie komunikacyjnych – jak przebiega?

Po spełnieniu powyżej opisanych czynności, można oczywiście odwiedzić stosowny urząd komunikacyjny, w którym będzie można zarejestrować samochód z USA. Aby uzyskać upragnione tablice rejestracyjne, niezbędny jest dowód potwierdzający przeprowadzenie przywozowej odprawy celnej oraz dokumenty, które potwierdzają tytuł własności danego auta.

Niezbędny jest też pozytywny protokół z badań technicznych. Przy rejestracji samochodu z USA należy posiadać przy sobie dowód osobisty lub paszport, dokument potwierdzający opłacanie podatku i oryginał faktury zakupu. Jeżeli chodzi o sam koszt rejestracji auta sprowadzanego z USA to wynosi on około 260 zł. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że na zarejestrowanie auta mamy 30 dni od momentu sprowadzenia go na teren Polski.

Zapraszamy także na bloga o sprowadzaniu samochodów z Ameryki: https://usaimport.pl/blog/

Zobacz także:

Jak przebiega rejestracja samochodu z Kanady?

undefined

Data publikacji: