Porsche

Porsche

Ostatnie wiadomości dla marki Porsche

Zimowych testów ciąg dalszy. Tym razem Porsche testuje model 918 Spyder, który wejdzie do sprzedaży na początku przyszłego roku. Pod maską pracuje silnik V8 o pojemności 4,6 l i mocy 570 KM. Jednostkę spalinową wspomagają dwa motory elektryczne. 120-konny zamontowany przy 7-biegowej skrzyni biegów i 107-konny napędzający przednią oś. W sumie układ ten generuje 795 KM. Prototyp 918 Spyder rozpędza się do 100 km/h w mniej niż 3 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 325...

» Czytaj więcej
Data publikacji:

Jak przystało na prawdziwego SUV-a, nowe Porsche Macan musi być nie tylko sprawne na gładkim asfalcie, ale również w głębokim śniegu. W związku z tym inżynierowie niemieckiej firmy rozpoczęli testy modelu na zaśnieżonych i oblodzonych drogach. Samochód powstał na płycie podłogowej Audi Q5, jednak niemiecki SUV spod znaku Porsche będzie bardziej ekskluzywny i zaawansowany technologicznie od swojego „pospolitego” brata. Nadwozie z dużą osłoną chłodnicy oraz długimi...

» Czytaj więcej
Data publikacji:

Porsche opublikowało nowy film promocyjny ukazujący proces tworzenia konceptu Panamera Sport Turismo. Samochód powstał na przestrzeni kilku miesięcy, a nad jego ostateczną formą pracował zespół inżynierów i projektantów, których zadaniem było zbudowanie sportowego, a jednocześnie praktycznego auta w stylu typowym dla Porsche. „Porsche Panamera oferowane obecnie na rynku to czterodrzwiowe coupe. Chcieliśmy stworzyć kolejną wersję tego modelu, która byłaby swoistym...

» Czytaj więcej
Data publikacji:

Porsche zgłosiło w Niemczech prawa do używania oznaczenia „919”, co może oznaczać, iż producent pracuje nad nowym modelem sportowym. Porsche rezerwując dla siebie cyfry „919” wcale nie musi od razu rozpoczynać prac badawczo-rozwojowych zmierzających do stworzenia nowego auta. Szefowie firmy chcieli po prostu dopilnować, aby w między czasie inny producent nie wykorzystał podobnego oznaczenia. Dyrektor Porsche Matthias Muller przyznał jednak, że firma wprowadzi na rynek...

» Czytaj więcej
Data publikacji:

Z informacji opublikowanych przez serwis Motor Trend wynika, iż w 2014 roku na rynku pojawi się odświeżona wersja Porsche Cayenne. Oprócz typowych zmian stylistycznych obejmujących nadwozie i wnętrze, najważniejszą nowością na rok 2014 będzie odmiana hybrydowa typu plug-in o nazwie e-Hybrid. Samochód powstanie w oparciu o standardową hybrydę Porsche, jednak dodatkowo otrzyma akumulator litowo-jonowy (10 kWh) oraz zmodyfikowany silnik elektryczny generujący około 100 KM....

» Czytaj więcej
Data publikacji:

Historia marki

Porsche – marka sportowych samochodów osobowych produkowanych przez niemiecką firmę Dr. Ing. h. c. F. Porsche AG. Porsche jest jedną z największych niezależnych niemieckich firm produkujących samochody seryjnie. Siedziba firmy znajduje się wStuttgart-Zuffenhausen. Spółka notowana na giełdzie frankfurckiej.

Historia

Firma została założona 25 kwietnia 1931 przez Ferdinanda Porsche. Jego syn Ferry Porsche przejął firmę w 1947 roku. Pierwszy modelPorsche 356 z roku 1948 zawiera wiele części z Volkswagena Garbusa, w tym silnik (chłodzony powietrzem 4-cylindrowy boxer) oraz amortyzatory. Autorem projektu nadwozia był Erwin Komenda, który już poprzednio zaprojektował wygląd VW Garbusa. Model 356 w toku produkcji był modernizowany, wiele części Volkswagena zastąpiono własnymi konstrukcjami. Ostatnie wersje modelu 356 miały silnik własnej konstrukcji firmy Porsche.

W 1963 roku zaprezentowano model Porsche 911. Był to wóz sportowy również z silnikiem z tyłu, jednak już 6-cylindrowym własnej konstrukcji. To auto stało się światowym przebojem firmy Porsche, osiągając sukcesy nie tylko na torze wyścigowym, lecz przede wszystkim w sprzedaży.

W połowie lat 70. powstała koncepcja stworzenia podziału na małe modele czterocylindrowe, średnie sześciocylindrowe i duże z silnikiem o ośmiu cylindrach. Mały model 924 pojawił się w 1976 a rok później duży 928. Polityka ta była kontynuowana aż do roku 1995, kiedy to po trzech latach zakończono produkcję Porsche 968 m.in. ze względu na niewielki popyt. W samochodzie tym, poza stylistyką przypominającą Porsche 944, krytykowano tylko za małą liczbę cylindrów. Kolejny mały model, Porsche Boxster ma ich już sześć, czyli tyle, ile powinien, zdaniem potencjalnych klientów.

Powiązania z Volkswagenem

Przedsiębiorstwo miało zawsze ścisłe kontakty z firmą Volkswagen AG, przede wszystkim Ferdynand Porsche był konstruktorem prowadzącym projekt pierwszego modelu VW, zwanego w Polsce Garbus, a po niemiecku Käfer. Natomiast w produkcji Porsche stosował wiele części VW, modele Porsche 356, Porsche 914, Porsche 924 były montowane w fabryce Audi i zastosowano w nich wiele części tej firmy, a Porsche Cayenne dzieli wspólną płytę podłogową i niektóre silniki z Volkswagenem Touaregiem.

Historia biura konstrukcyjnego Porsche zaczęła się w 1931 r. Wtedy to Ferdynand Porsche założył w Stuttgarcie firmę „dr ing. h. c. F. Porsche GmbH”. Firma nie zajmowała się początkowo produkcją, a jedynie konstruowaniem samochodów, projektowaniem rozwiązań technicznych i doradztwem. Jednym z pierwszych zleceń dla Ferdynanda Porsche było pochodzące od niemieckiego rządu polecenie skonstruowania samochodu dla ludu, Volkswagena.

Pierwszy samochód marki Porsche miał powstać w 1938 r., ale projekt ten o oznaczeniu Porsche Typ 114 anulowano. Na jego bazie powstało rok później Porsche 64 – po prostu karoserię z projektu „114″ przystosowano do płyty podłogowej „normalnego” VW Garbusa. Porsche jako firma pojawiła się dopiero w roku 1946 i zadebiutowała dwa lata później modelem 356, dla którego modelem wyjściowym był Porsche Typ 64. Prace nad nowym modelem Porsche ruszyły w Gmund w Austrii, w budynku starego tartaku. Ze względu na powojenne braki zaopatrzeniowe, nowy samochód, tak jak model Porsche 64, miał wiele elementów wspólnych z Volkswagenem Beetle. Wykonano całkowicie ręcznymi metodami 50 egzemplarzy modelu 356, dla których karoserie budowała firma karoseryjna Reutter. Ostatecznie Porsche 356 przeszło próby drogowe w 1948 r. i natychmiast trafiło do salonów samochodowych. Dokładnie trzy lata później, w 1951 r., zmarł twórca firmy, Ferdynand Porsche.

Po Porsche 356 przyszedł czas na wyścigowe Porsche 550 Spyder, które dobrymi wynikami w rajdach przyczyniło się do wypromowania niemieckiej marki. Sukcesy sportowego modelu Spyder sprawiły, że firma zdecydowała się stworzyć jego odpowiednik, przeznaczony do masowej sprzedaży. Rozpoczęły się prace i w 1964 r. rozpoczęła się produkcja pierwszego modelu Porsche, który zasłużył na określenie samochodu kultowego. Było to Porsche 911, sportowe auto z sześciocylindrowym, chodzonym powietrzem silnikiem „boxer”. Jako ciekawostkę można podać informację, że model ten miał początkowo być oznaczony jako 901, jednak Porsche musiało się wycofać z tego pomysłu, ponieważ prawo do oznaczeń z 0 w środku było patentem Peugeota.

W 1972 r. firma zmieniła klasyfikację prawną, stała się spółką akcyjną. Od tego czasu członkowie rodziny Porsche przestali spełniać w niej funkcje kierownicze. Nowy zarząd firmy zdecydował o poszerzeniu asortymentu marki Porsche. Od tej pory miały to być nie tylko samochody, ale także okulary słoneczne, zegarki, meble i wiele innych luksusowych artykułów.

Wkrótce przyszła pora na kolejne modele samochodu, były to Porsche 912, Porsche 914 i Porsche 928. Z tych trzech modeli na szczególną uwagę zasługuje model 914, produkowany w latach 1969 – 1975 r. Było to auto które spotkało się z bardzo chłodnym przyjęciem ekspertów. Wyszydzano fakt, że Porsche sięgnęło po silnik Volkswagena i w dodatku zdecydowało się zamontować go za fotelami. Tymczasem, jakby na przekór krytykom, Porsche 914 sprzedawało się bardzo dobrze.

Kolejne lata przynosiły kolejne debiuty. Pojawiło się Porsche 924 i model 928. Ale żaden z w/w modeli nie stał się następcą modelu 911, który od lat jest kojarzony z marką Porsche. Sytuacja zmieniła się, kiedy na początku XXI w. pojawił się Porsche Cayenne Turbo S (2002 r.) oraz Porsche Carrera GT (2004 r.). Ten drugi wyposażony był w najmocniejszy silnik w historii marki – Porsche Carrera GT skrywało pod maską silnik o mocy 605 KM. W maju 2006 r. Porsche zdobyło tytuł najbardziej prestiżowej marki motoryzacyjnej. Tytuł ten jest przyznawany przez nowojorski Luxury Institute.

Od początku istnienia koncernu Volkswagen AG około 20% jego akcji posiadały władze Dolnej Saksonii, które dzięki prawu niemieckiemu mogły blokować ewentualne wrogie przejęcie VW AG przez konkurencyjne koncerny. W pierwszej dekadzie XXI wieku udział ten uległ obniżeniu. Obecnie głównym udziałowcem jest firma Dr. Ing. h. c. Ferry Porsche AG, która posiadała 42,6% akcji koncernu Volkswagen AG. Na przełomie lat 2008-2009 zwiększyła te udziały do 50,76%, przejmując kontrolę nad tą firmą.

W lipcu 2009 r. dotychczasowy prezes producenta samochodów sportowych Porsche Wendelin Wiedeking rozstał się z koncernem. Decyzja, która zapadła na posiedzeniu rady nadzorczej w nocy ze środy (22.07) na czwartek (23.07), otworzyła drogę do fuzji zadłużonej spółki z koncernem motoryzacyjnym Volkswagen AG.

14 sierpnia 2009 r. koncern motoryzacyjny Volkswagen ostatecznie zadecydował, że przejmie 42 procent akcji producenta samochodów sportowych Porsche, płacąc za to do 3,3 mld euro. Pełna integracja obu firm nastąpi pod koniec 2011 roku. Porsche będzie dziesiątą należącą do Volkswagena marką samochodów.

Sport

Porsche to jedna z najbardziej utytułowanych marek samochodów sportowych. Do roku 2000 samochody marki Porsche wygrały ponad 24000 rajdów i wyścigów. Porsche specjalizowało się głównie na wyścigach długodystansowych. Dzięki takim modelom jak 917, 935, 936, 956 czy 911 GT1 Porsche odniosło najwięcej (16) zwycięstw w słynnym klasyku 24 godziny Le Mans. Porsche odniosło także wiele sukcesów w rajdach, Porsche 911 był pierwszym samochodem, który wygrał rajd Paryż-Dakar (1984) i nie był samochodem terenowym. Wyczyn ten powtórzył także model 959 w 1986 r., który w tym samym roku wygrał Le Mans w klasie GTX. Porsche także sporadycznie pojawiało się w formule F1, z bardzo dobrym skutkiem współpracując z McLarenem. Te najbardziej znane modele to:

 • Porsche 356 LM Coupe
 • Porsche 550
 • Porsche 718
 • Porsche 904
 • Porsche 917
 • Porsche 935
 • Porsche 956/962
 • Porsche 959/961
 • Porsche 911 GT1
 • Porsche 911 GT2

W samochodzie Porsche 911 wielokrotnie startował polski kierowca rajdowy Sobiesław Zasada.

O firmie dziś

Dobra marka firmy Porsche opiera się nie tylko na sukcesach sportowych, czy osiągach, lecz także na jakości wykonania, niezawodności i przydatności tych samochodów w codziennym użytkowaniu. Spowodowało to, że do firmy zaczęli zgłaszać się inni producenci z branży motoryzacyjnej z prośbą o pomoc przy pracach rozwojowych nad nowymi modelami. Radziecka wówczas firma Auto VAZ zleciła jej przeprojektowanie licencyjnych silników do samochodów Łada 1300/1500 tak, aby wał główny opierał się na pięciu łożyskach głównych a nie na trzech, jak to miało miejsce pierwotnie. Ze współpracy korzystały też takie firmy jak Studebaker, Seat (m.in. silniki do pierwszej generacji modelu Ibiza), Daewoo czySubaru. Porsche zajmuje się także projektami niezwiązanymi z motoryzacją, jej produktem jest np. ciężki niemiecki czołg Leopard. Firma eksperymentuje także z projektami niekoniecznie sportowymi. Przykładem tego jest np. dobrze przyjęty model Cayenne będący po prostu „uterenowionym” (250 – 550 KM) samochodem sportowym. W 2009 roku koncern wprowadził na rynek model Panamera, luksusowe czterodrzwiowe i czteromiejscowe coupé będące pierwszym seryjnie produkowanym przez firmę Porsche tego typu samochodem w ofercie Porsche. Nazwa modelu pochodzi od historycznego, długodystansowego wyścigu – „La Carrera Panamericana”. Projekt Panamery opiera się ma pomyśle zastosowanym na znacznie mniejszą skalę przez Porsche AG w pierwszych wersjach 911 karosowanych przez firmę Troutman, ale sygnowanych logo Porsche, a następnie w istniejącym wyłącznie w jednym jeżdżącym egzemplarzu, modelu 989 z ’91 roku. Idea 4-drzwiowego/4-miejscowego Porsche była kontynuowana także przez firmę tunerską ASC w postaci modelu 928 ASC Estate (także posiadającego prawo do noszenia logo Porsche – jeden egzemplarz znajduje się w Porsche Museum w Stuttgarcie . Ponadto istniały też w historii firmy modele 4-miejscowe choć tylko 2-drzwiowe (Beutler-Porsche 356C. ) ale także Troutman-Barnes-Porsche model 659 opracowany na bazie wczesnej 911, czy opracowany w laboratoriach Porsche z okazji 75-tych urodziny Ferdynanda „Ferry’ego” Porsche model 928-4 istniejący w jednym zachowanym egzemplarzu); jak również modele terenowe (Porsche 597 „Jagdwagen” opracowany na zlecenie Bundeswehry ) W 2006 roku w Polsce otwarto pierwsze Centrum Porsche (Porsche Centrum Warszawa). Na otwarcie przybyli tacy goście jakTomasz Kammel, Hirek Wrona, Robert Chojnacki, Cezary Pazura, Piotr Gąsowski, Marek Młynarczyk i Brian Allan. Podczas tego otwarcia Leszek Kuzaj odebrał od szefów firmy kluczyki do nowiutkiego Porsche 911 Turbo. Spotkanie swą obecnością zdobiła Kayah. Obecnie w Polsce działają 4 Centra Porsche – w Warszawie, Sopocie, Poznaniu i Katowicach (dwa ostatnie otwarte w 2009 roku)

Od początku 2009 roku Porsche wprowadziło do swojej oferty silnik Diesla, zamontowany w modelu Cayenne Diesel, o pojemności 3 dm³ i mocy maksymalnej 240 KM. Silnik ten pochodzi z koncernu Volkswagen AG, a montowany jest m.in. w samochodach Audi.

Wyniki firmy

Rok obrachunkowy w firmie Porsche trwa od 1 sierpnia do 31 lipca następnego roku. Zysk przed opodatkowaniem:

2000/2001: 592 mln Euro
2001/2002: 828 mln Euro

Przychody:

2000/2001: 4,441 mld Euro
2001/2002: 4,857 mld Euro

Sprzedaż: ca 54.000 pojazdów (2001/2002); – 98.652 pojazdy (2007/2008),
Produkcja: ca 55.000 pojazdów (2001/2002); – 105.162 pojazdy (2007/2008).

Porsche Lifestyle

Porsche od początku istnienia promuje lifestylowy wizerunek marki. Przejawia się to zarówno w organizacji klubów użytkowników pojazdów wyprodukowanych przez Porsche jak i promocji produktów firmy nie związanych z motoryzacją (odzież, kosmetyki, przedmioty codziennego użytku) We współpracy z założoną przez Ferdynanda „Butzi’ego” Porsche firmąPorscheDesign produkowane są zarówno gadżety dla kierowców i wielbicieli marki jak i projektowane są przedmioty produkowane z logo Porsche przez inne firmy (obuwie Adidas, zegarki Eterna, akcesoria AGD Siemens czy wyposażenie wnętrz m.in. Franke) Równocześnie w większości krajów istnieją Porsche Kluby użytkowników i fanów samochodów Porsche. Polski klub – Porsche Club Poland z siedzibą w Lublinie istnieje od 2000 roku, akredytację Porsche AG uzyskał jako 205 klub na świecie (na ok. 650 obecnie istniejących) w 2003 roku dzięki staraniom jego inspiratora i długoletniego (do 2009) prezesa – Jarka „Komancza” Guldynowicza. PCP prowadzi aktywną działalność zarówno sportową jak i promocyjną wśród użytkowników i fanów marki. Honorowymi członkami PCP są znani w całej Polsce, wieloletni użytkownicy samochodów Porsche – wielka ich wielbicielka i Gwiazda estrady Maryla Rodowicz i Sobiesław Zasada. Klub skupia obecnie ponad 200 członków, posiadających w sumie ok. 400 pojazdów Porsche – począwszy od zabytkowych 356 przez niedoceniane 914, 924 czy 944 po najnowsze egzemplarze 911GT3.

Modele Porsche

Porsche 356 (1948-1965)

 • 356 Nr 1 Roadster
 • 356 1100 Cabrio
 • 356 1100 Coupe
 • 356 1100 Gmund Cabrio
 • 356 1100 Gmund Coupe
 • 356 1300 A
 • 356 1300 Cabrio
 • 356 1300 Cabrio
 • 356 1300 Coupe
 • 356 1300 S Coupe
 • 356 1500 America Roadster
 • 356 1500 Cabrio
 • 356 1500 Cabrio
 • 356 1500 Coupe
 • 356 1500 Coupe
 • 356 1500 Gmund SL Coupe
 • 356 1500 S Coupe
 • 356 1500 S Speedster
 • 356 1500 S Speedster
 • 356 1500 Speedster
 • 356 1500 Speedster
 • 356 A 1300 Coupe
 • 356 A 1300 S Cabrio
 • 356 A 1500 Carrera GS
 • 356 A 1500 Carrera GS GT
 • 356 A 1600 Cabrio
 • 356 A 1600 Cabrio
 • 356 A 1600 Carrera Cabrio
 • 356 A 1600 Carrera Coupe
 • 356 A 1600 Carrera GS
 • 356 A 1600 Carrera GS GT
 • 356 A 1600 Carrera Hardtop Cabrio
 • 356 A 1600 Convertible D
 • 356 A 1600 Coupe
 • 356 A 1600 Coupe
 • 356 A 1600 S Cabrio
 • 356 A 1600 S Speedster
 • 356 A 1600 Speedster
 • 356 A 1600 Speedster
 • 356 A 1600 Speedster (Convertible D)
 • 356 B 1600 Roadster
 • 356 B 1600
 • 356 B 1600 Cabrio
 • 356 B 1600 Coupe
 • 356 B 1600 GS Coupe
 • 356 B 1600 GT Carrera
 • 356 B 1600 Speedster
 • 356 B 1600 Super 90
 • 356 B 1600 Super 90 Coupe
 • 356 B 1600 Super Cabrio
 • 356 B 1600 Super Coupe
 • 356 B 1600 Super Speedster
 • 356 B 2000 Carrera 2
 • 356 B 2000 GS Carrera 2
 • 356 B 2000 GS GT
 • 356 B Abarth Carrera GTL
 • 356 B Super 90 Coupe
 • 356 C 1600
 • 356 C 1600 Cabrio
 • 356 C 1600 Cabrio
 • 356 C 1600 Coupe
 • 356 C 1600 SC Coupe
 • 356 C 2000 GS Carrera
 • 356 Ferdinand Coupe

Porsche 550 (1953-1956)

 • 550 1500 RS Coupe
 • 550 1500 RS Spyder
 • 550 A Spyder
 • 550 Coupe
 • 550 Spyder
 • 550 Wendler Spyder

Porsche 597 „Jagdwagen” (1953, 1955-1958)

Porsche 911 (1963 – 1973)

 • Porsche 901 (pierwszy prototyp) (1963)
 • seria 911 (1963-1973)
  • Porsche 911 2.0 (1964-?)
  • Porsche 911 2.0 Targa (1964-?)
  • Porsche 911 E 2.4 (1971-?)
  • Porsche 911 E 2.4 Targa (1971-?)
  • Porsche 911 G (1974-?)
  • Porsche 911 L 2.0 (1967-?)
  • Porsche 911 L 2.0 Targa (1967-?)
  • Porsche 911 Monte Carlo (1965-?)
  • Porsche 911 R 2.0 (1967-?)
  • Porsche 911 S 2.0 (1966-?)
  • Porsche 911 S 2.0 (1968-?)
  • Porsche 911 S 2.2 (1969-?)
  • Porsche 911 S 2.2 (1970-?)
  • Porsche 911 S 2.2 Monte Carlo Prototype (1970)
  • Porsche 911 S 2.4 (1971-?)
  • Porsche 911 S 2.4 Targa (1971-?)
  • Porsche 911 S 2.5 (1972-?)
  • Porsche 911 S (1967-?)
  • Porsche 911 T 2.0 (1967-?)
  • Porsche 911 T 2.0 Targa (1967-?)
  • Porsche 911 T 2.2 (1969-?)
  • Porsche 911 T 2.4 (1971-?)

seria 911 (1973 – 1989)

 • Porsche 911 2.7 (1973-?)
 • Porsche 911 2.7 Targa (1973-?)
 • Porsche 911 S (1973-?)
 • Porsche 911 S Targa (1973-?)
 • Porsche 911 Targa (1974-?)
 • Porsche 911 Carrera (1973-?)
 • Porsche 911 Carrera (1974-?)
 • Porsche 911 Carrera RS 2.7 (1973-?)
 • Porsche 911 Carrera RS 2.7 Le Mans (1973)
 • Porsche 911 Carrera RS 3.0 (1974-?)
 • Porsche 911 RS Leichtbau M 471 (1973-?)
 • Porsche 911 Carrera RSR 2.8 (1973-?)
 • Porsche 911 Carrera RSR 3.0 (1974-?)
 • Porsche 911 Carrera RSR Turbo (1974-?)
 • Porsche 911 Carrera 3.0 Group 4 (1980-?)
 • Porsche 911 Carrera 3.2 (1984-?)
 • Porsche 911 Carrera 3.2 Cabrio (1984-?)
 • Porsche 911 Carrera (1984-?)
 • Porsche 911 Carrera Targa (1976-?)
 • Porsche 911 SC 3.0 Cabrio (1982-?)
 • Porsche 911 SC (1978-?)
 • Porsche 911 SC (1980-?)
 • Porsche 911 SC (1981-?)
 • Porsche 911 SC RS (1983-?)
 • Porsche 911 SC RS Group B (1983-?)
 • Porsche 911 SC Safari (1978-?)
 • Porsche 911 SC Targa (1981-?)

Porsche 930 (1974 – 1989)

 • Porsche 911 Turbo (1974-77)
 • Porsche 911 Turbo RSR (1975)
 • Porsche 911 Turbo (1978-89)
 • Porsche 911 Turbo Cabrio (1984-89)
 • Porsche 911 Turbo Targa (1984-89)

Porsche 911 (964) (1989-1993)

 • Porsche 964 (964 Turbo 320-360 KM)
 • Porsche 964 Speedster (1992-?)
 • Porsche 964 Carrera 2
 • Porsche 964 Carrera 4

Porsche 911 (993) (1993-1998)

 • Porsche 993 (993 Turbo 408 KM)

Porsche 911 (996) (1997-2004)

 • Porsche 996 (996 Turbo 420-450 KM)

Porsche 911 (997) (2004-)

 • Porsche 911 Carrera (Carrera S, Carrera 4, Carrera 4S)
 • Porsche 911 Carrera Cabrio (Carrera Cabrio S, Carrera Cabrio 4, Carrera Cabrio 4S)
 • Porsche 911 Targa 4 (Targa 4S)
 • Porsche 911 GT3 (GT3 RS)
 • Porsche 911 Turbo (Turbo S)
 • Porsche 911 Turbo Cabrio (Turbo Cabrio S)
 • Porsche 911 GT2 (GT2 RS)

seria 912 (1965-1969; 4 cyl. 911)

 • Porsche 912 (1965-?)
 • Porsche 912 Targa (1965-?)

seria 923 (1975)

 • Porsche 912 E (1975)

Porsche 914 (1969-1976)

 • Porsche 916 (914-6)(1970-1972)

Porsche 924 (1976-1988)

 • Porsche 931 (924 Turbo)

Porsche 928 (1977-1995)

Porsche 944 (1981-1991)

 • Porsche 951 (944 Turbo)

Porsche 959 (1986 – 1990)

Porsche 968 (1992-1995)

Porsche 986 Boxster (1996-2004)

 • Boxster
 • Boxster S

Porsche 987 Boxster (2004-)

 • Boxster
 • Boxster S

Porsche 955 Cayenne (2002-)

 • Porsche Cayenne
 • Porsche Cayenne Diesel (od 2009)
 • Porsche Cayenne S
 • Porsche Cayenne Turbo
 • Porsche Cayenne Turbo S
 • Porsche Cayenne GTS

Porsche 980 Carrera GT (2004-2006)

 • Porsche Carrera GT

Porsche 987 Cayman (od 2006)

 • Cayman
 • Cayman S

Porsche Panamera (od 2009)

 • Panamera S
 • Panamera 4S
 • Panamera Turbo

Porsche RS Spyder 9R6

 • RS Spyder

Modele Wyścigowe

 • Porsche 360 Cisitalia (1949)
 • Porsche 718 Formula 2
 • Porsche 718 RS 60 Spyder
  • Porsche 718 RSK Spyder
 • Porsche 787 Formula 2
 • Porsche 804 Formula 1
 • Porsche 904 (1964-1965)
 • Porsche 906 Carrera 6 (1960)
 • Porsche 907 (1968)
 • Porsche 908 (1968)
 • Porsche 909 Bergspyder(1966-1967)
 • Porsche 917(1970-1971)

Ciągniki Porsche

 • Type 110
 • Seria AP
 • Porsche Junior(14hp)
 • Porsche Standard(25 hp)
 • Porsche Super(38 hp)
 • Porsche Master(50 hp)
 • Porsche 312
 • Porsche 108F
 • Porsche R22


Źródło: Wikipedia