Długą drogę przeszła koreańską branża motoryzacyjna, by osiągnąć pozycję liczącej się w świecie. Wszyscy pamiętamy lata 90, kiedy samochody z Azji Wschodniej stanowiły tańszą alternatywę dla samochodów europejskich i nie cieszyły się przy tym zaufaniem ani dobrymi opiniami (kierowcy narzekali m.in. na właściwości jezdne). Koreańscy producenci wiele się przez ten czas nauczyli i wyciągnęli wnioski. Dziś ich samochody cieszą się ogromną popularnością, zainteresowaniem i są chętnie kupowane na całym świecie, co więcej – to one dziś wyznaczają standardy, a niektóre modele nawet wyprzedzają obecne czasy (np. Hyundai zasilany ogniwami wodorowymi).

Co sprawia, że Kia, Hyundai i SsangYong są jednymi z najczęściej wybieranych aut?

Koreańscy producenci postawili na jakość. Samochody są mniej awaryjne – wszystkie podzespoły i elementy samochodów wyprodukowane i montowane są z największą starannością. O tym, że koreańscy producenci są pewni swego świadczy fakt, że daje długa gwarancję na swoje produkty (7 lat dla Kia) – na podobny krok nie zdecydował się żaden inny producent. Koreańscy producenci sięgają po nowoczesne technologie – ich samochody są bogato wyposażone, a przy tym zapewniają użytkownikom bezpieczeństwo podczas jazdy. Koreańscy producenci nie boją się wyjść poza schematy – ich samochody charakteryzują się niebanalną stylistyką, ciekawym wyglądem. Jeśli do tego wszystkiego dodać dobrą cenę, wybór koreańskiego auta nie powinien nikogo dziwić.

To, że są bardziej niezawodne nie oznacza, że koreańskie samochody nigdy się nie psują (Hyundai i Kia gwarantują bezawaryjne działanie samochodów prze kilka pierwszych lat), nie maja usterek, nie wymagają wymiany części, serwisowania. Jak każde urządzenie składające się z elektroniki i podzespołów, wymaga opieki i pomocy mechaników. Koreańskie samochody warto serwisować w autoryzowanych serwisach i stacjach obsługi (np. serwis ssangyong Łódź), ponieważ właściciel samochodu po pierwsze ma gwarancję, że części wymienne będą albo oryginalne albo będą to zamienniki bardzo dobrej jakości pochodzące ze sprawdzonych źródeł, po drugie mechanicy zatrudnieni w serwisie zatwierdzonym przez producenta pracują według obowiązujących procedur, a ponadto dysponują wiedzą jak naprawiać i obsługiwać samochody danej marki. Są kierowcy, którzy na takie kwestie machną ręką, ale są też tacy, dla których bezpieczeństwo i komfort jazdy ma duże znaczenie, a świadomość, że zaawansowane technologicznie auto jest w dobrych rękach, daje im dodatkowo spokojny sen.

Data publikacji: