Bezproblemowa praca silnika jest podstawą dla prawidłowego działania całego pojazdu. Właściciele samochodów muszą więc pamiętać o regularnym serwisie silnika i co najważniejsze, systematycznej wymianie filtra oleju. Zaniedbanie tej czynności niesie ze sobą poważne konsekwencje.

Jaki filtr oleju wybrać?

Podstawową kwestią w doborze filtru jest dopasowanie go do danego modelu samochodu. Warto sugerować się w tym wypadku zaleceniami producenta pojazdu. Oprócz tego przy zakupie należy wziąć pod uwagę:

  • dokładność procesu filtracji- odpowiada za nią rodzaj zastosowanego medium. Wybierać można spośród tych standardowych, kompozytowych albo syntetycznych. Ostatnie charakteryzują się najwyższą dokładnością filtrowania,
  • powierzchnia medium filtracyjnego- im jest większa, tym filtracja staje się bardziej wydajna. Co ważne, nie wpływa ona na samą wielkość filtra,
  • twardość obudowy części- musi być ona odporna na działanie wysokich temperatur, korozję oraz obciążenia.
  • rodzaj używanego oleju- zastosowany element filtrujący musi być odporny na wysokie temperatury, żeby opory przepływu środka smarnego wzrastały powoli i zawarte w oleju agresywne dodatki nie zniszczyły jego struktury. Sięgając po smarowidła w pełni syntetyczne, trzeba pamiętać, aby wybrany olej był dostosowany do ekstremalnych warunków roboczych.

 

Jakie filtry przy wymianie oleju zastosować?- popularne i cenione marki

Wybierając filtr oleju do swojego samochodu najlepiej sięgnąć po produkt o renomowanych i cenionych na rynku producentów. 

BOSCH

Filtry BOSH cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Proponuje im produkty wysokiej jakości w dosyć przystępnej cenie. Co ważne, są one wykonane z trwałych i odpornych materiałów, które dobrze znoszą wysokie temperatury, a ponadto doskonale absorbują wszelkie zanieczyszczenia z oleju silnikowego. Filtry od BOSH są też wysokoprzepustowe. Ze względu na użycie zaimpregnowanego medium filtracyjnego, wzmocnień na zgięciach i równych odstępów pomiędzy plisami możliwe było opracowanie filtra o świetnej wydajności i trwałości.

MANN-FILTER

Filtry tej marki są także dobrze znane w świecie motoryzacji. To wysokiej jakości produkty w dosyć podobnej cenie. Firma ta korzysta z nowoczesnej technologii filtracji i gwarantuje swoim klientom niezawodność swoich produktów. Filtry te służą bez problemów przez długi czas. Są odporne zarówno na działanie wysokich temperatur, jak i agresywnych olejów silnikowych. Bez trudu przechwytują zanieczyszczenia i mają solidną obudowę.

FILTRON

Produkty od tej marki mają doskonały stosunek jakości do ceny. Skutecznie przechwytują wszelkie cząsteczki zanieczyszczeń z oleju. Ponadto zostały wykonane z wytrzymałych i odpornych na korozję materiałów. W sprzedaży spotkać można filtry puszkowe oraz wkłady. Pierwsze produkty są wyposażone w zawór przeciwzwrotny, zawór ECO i przelewowy. Wkłady to propozycja ekologiczna, gdyż pozwala na wymianę jedynie elementu filtrującego.

Wysokiej jakości filtry od popularnych producentów ma w swojej ofercie Sklep motoryzacyjny online S-Auto

Jakie filtry przy wymianie oleju okażą się najlepsze?

Dobry filtr musi wydajnie i skutecznie oczyszczać olej. Jest to niezwykle ważne do tego, aby zachować sprawność techniczną jednostki napędowej, a więc także całego pojazdu. Najlepszym rozwiązaniem jest sięganie po produkty od znanych, zaufanych i sprawdzonych firm. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na użyte medium filtracyjne, od którego zależy efektywność tego procesu.

Filtr oleju musi być zawsze dopasowany do modelu danego samochodu, co pozwoli uniknąć kosztownej naprawy awarii. Szeroka oferta filtrów oleju dostępna na stronie https://sklep.s-auto.pl/czesci-samochodowe/lista-produktow/filtr-oleju,100259.

Filtry oleju mogą wydawać się małym i niepozornym elementem, ale bez wątpienia odgrywają kluczową rolę. 

Data publikacji: