Kierowcy nie lubią kupować ubezpieczeń. Samochód to spora inwestycja finansowa. Najpierw trzeba włożyć sporo grosza w jego zakup, potem dochodzi jeszcze utrzymanie auta oraz ewentualne naprawy. W dodatku raz w roku pojawia się także kwestia ubezpieczenia samochodu. Wydatków nigdy dosyć. Nic dziwnego, że każdy na tym ostatnim chciałby zaoszczędzić. Na szczęście, jest to możliwe.

Co robi niejeden kierowca, gdy kończy mu się ubezpieczenie? Nic. Jeżeli nie wypowie umowy, ubezpieczyciel automatycznie przedłuża mu polisę OC na kolejny rok. A kierowcy pozostaje jedynie za nia zapłacić. I po kłopocie. Gorzej, gdy ów kierowca dowiaduje się, że sąsiad płaci 250 zł za OC, a on… 800 zł. Jak to możliwe? Obaj jeżdżą takim samym kilkuletnim samochodem, nigdy nie brali udziału w żadnej kolizji, mieszkają w tym samym mieście, parkują na tym samym parkingu itd. Kierowca jest świadomy faktu, że z racji własnego lenistwa być może przegapił gdzieś po drodze promocje, jakieś 50 zł, ale nie… 550 zł.

Rozwiązanie w zasięgu ręki – kalkulator OC

Kierowco, chciałbyś otrzymać odpowiedź na pytanie: czy przepłacam za OC? To oblicz OC korzystając z kalkulatora ubezpieczeń samochodowych. Co to jest i jak go znaleźć? Kalkulator OC jest internetowym narzędziem, które służy do przeliczania ubezpieczenia OC. Wystarczy, że uzupełnisz formularz z pytaniami dotyczącymi pojazdu, właściciela oraz historii ubezpieczenia, a już po chwili otrzymasz wyliczoną składkę OC. Prawda, że proste? Jednak jest pewne, ale… Do uzupełniania formularza podejdź rzetelnie. To tobie, drogi kierowco, zależy na adekwatnym przeliczeniu OC. Jeżeli będziesz kłamał lub uogólniał, przeliczona składka będzie znacząco odbiegać od tej, którą faktycznie przyjdzie nam zapłacić. Pamiętaj, że przed podpisaniem i opłatą polisy OC, ubezpieczyciel poprosi o potwierdzenie danych. Jeżeli twoja zniżka za OC wynosi 20 proc. a nie 60 proc., bądź pewien że zakład ubezpieczeń to zweryfikuje i ponownie przeliczy składkę zgodnie z faktycznymi informacjami.

Kalkulator kalkulatorowi nierówny

Kalkulatory OC możemy podzielić na kalkulatory towarzystw ubezpieczeniowych a porównywarki ubezpieczeń OC. Za pomocą tych pierwszych obliczysz OC dla konkretnego ubezpieczyciela, a kalkulator znajdziesz na stronie internetowej firmy ubezpieczeniowej. Z kolei porównywarka OC oferuje porównanie polis OC dla twojego auta w różnych towarzystwach. Formularz wypełnisz tylko raz, a porównywarka OC dostarczy informacje ile będzie cię kosztować składka OC w firmie X, Y, czy Z. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że w kwestii obowiązkowego OC, najlepiej wybrać te najtańsze. Nie przepłacaj, naprawdę nie warto.

źródło: Moto Target

Tagi:

Data publikacji: